6/17/2019 1:17:19 AM

دوشنبه 27 خرداد 1398

برای نخستین بار در کشور مسئولیت اداره دبیرخانه ‌کمیته فنی متناظر مدیریت پسماند به شهرداری شیراز واگذار شد
    
تعداد بازدید: 322
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/10/20

برای نخستین بار در کشور مسئولیت اداره دبیرخانه ‌کمیته فنی متناظر مدیریت پسماند با عنوانISIRI/TC۲۹۷ با حضور مدیر کل استاندارد فارس بر عهده سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز قرار گرفت.

رئیس سازمان مدیریت پسماند هدف از تأسیس کمیته های فنی متناظر را مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی از طریق سازمان استاندارد جهانی (ISO) اعلام کرد و گفت: با تشکیل کمیته فنی و جذب اعضای متخصص در عرصه تدوین استانداردهای بین المللی با حفظ منافع و مصالح ملی مشارکت می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس خوشبخت تصریح کرد: قبول این مسئولیت بدان معناست که از این پس، پیش نویس هر استاندارد بین المللی که در زمینه مدیریت پسماندها در جهان تهیه و تدوین می شود، به منظور اخذ نظرات علمی و انجام اصلاحات برای این سازمان ارسال می‌شود و سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز به عنوان یکی از همکاران تدوین استاندارد بین المللی انتخاب و نام سازمان در استانداردهای تدوین شده درج می شود.
وی ادامه داد: این مسئولیت همچنین امکان ارسال هرگونه نیازسنجی در زمینه پسماندها برای تهیه و تدوین استانداردها به سازمان استاندارد بین المللی را فراهم می کند.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به تأسیس دفتر استاندارد سازی در این سازمان پیرو امضای تفاهم نامه بین این سازمان و اداره کل استاندارد فارس خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه، نیازسنجی، احصاء، تهیه، تدوین، بازنگری و تجدید نظر بر استانداردهای ملی در حیطه محیط زیست و مدیریت پسماند در این سازمان انجام می گیرد. شایان ذکر است در پایان این نشست، احکام و تفاهم نامه مربوط به مسئولیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز توسط رهنما مدیر کل استاندارد فارس به این سازمان اعطا شد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس